אם החלטתם שאת אוזני הפעוטות שלכם יעטרו עגילים, זכרו כי "גרם של מניעה עדיף על קילו של ריפוי". פעוטות הם בעלי עור רגיש במיוחד, העגילים הטובים ביותר לפעוטות הם עגילים עשויים ממתכות היפו-אלרגניות או פלסטיק רפואי.

ראשית, רצוי שרק איש מקצוע מנוסה יבצע חירור באוזני הפעוטות. פירסינג חובבני עלול להוביל לזיהומים או למראה בלתי רצוי. ככל שמדובר בעור בעל רגישות, רצוי להימנע מתכשיטים עשויי ניקל או מתכות זולות אחרות. קנו עגילים ללא סגסוגת ניקל, ממתכות היפו-אלרגניות או מפלסטיק רפואי. בנוסף, "עגילי מוט" צמודי אוזן, הם הבחירה הנכונה בעבור הפעוטות ולאו עגילי חישוק ושאר סגנונות. עגילי עמוד אינם נתפסים בבגדים, בסדינים ובשיער, עקב שהם צמודים לאוזן.

 

מדוע נחוצים עגילים היפו-אלרגניים לתינוקות?

כאשר בוחרים עגילים לפעוטות, רוב האנשים נוטים להתלבט במראה העגילים, הצורה והצבע. אך ההיבט הקריטי ביותר של עגילים לפעוטות, הוא החומר ממנו עשויים העגילים, החומר הנוגע באוזניהם. לרוב, עגילים מכילים סגסוגת ניקל, עופרת או קדמיום. פעוטות רבים, כמו גם מבוגרים, חווים תגובות אלרגיות (דרמטיטיס) למתכות אלו במגע ישיר.

 

תגובת העור לאחר חשיפה לאלרגן, היא בהפיכתו לאדום ומודלק. האלרגן עלול לעורר גרד טורדני וכואב שדורש טיפול מיוחד. גם אם הפעוטות עונדים עגילים באופן קבוע, דלקת העור "דרמטיטיס" יכולה להתפתח בכל עת. לכן, חשוב לבחור עגילים היפו-אלרגניים, בכדי למנוע בעיות מראש.

 

פלסטיק רפואי, זהב או טיטניום?

עגילי זהב ועגילי פלסטיק רפואיים הם הבחירה המובילה עבור תינוקות ופעוטות. הם עשויים מפלסטיק עמיד וכמובן שאין בהם ניקל. גם בתכשיטי זהב איכותיים (14K ומעלה) אין תערובת ניקל. העגילים יכולים להיות משובצים ביהלומים, קריסטלים, פנינים וזירקוניה, במגוון צבעים. לילדים גדולים יותר, ניתן לרכוש עגילי טיטניום. גם הם, בעלי פוטנציאל נמוך לפתח תגובה אלרגית, בניגוד לעגילים בעלי תערובת מתכות עם ניקל.

 

איזה סוגר מתאים לעגילי תינוקות?

ישנן מספר אפשרויות של סוגרי עגילים, אך רק כמה מהם מתאימים לתינוקות. עגילים בעלי סוגר ביטחון בהברגה, הם הבטוחים והפופולריים ביותר עבור פעוטות ותינוקות. ברגע שמבריגים את הסוגר בכדי לנעול את העגילים על האוזן, הם בטוחים ויציבים במקומם. ככה נמנעת סכנת חנק.

עגילי בטיחות נצמדים בעלי סגירה מאובטחת, הם עוד בחירה מצוינת. במיוחד עבור ילדים מתחת לגיל 5 שנים. עבור תינוקות ופעוטות, יש להימנע מסוגרי "פרפר", שעלולים להשתחרר בקלות רבה.

 

לסיכום

העגילים הטובים ביותר עבור פעוטות הם עגילי מוט העשויים מחומרים היפו-אלרגניים. סוגר הבטיחות של העגילים חייב להיות בטוח ככל הניתן בכדי למנוע סכנת חנק שבבליעת עגיל שהשתחרר מן האוזן. רצוי לפנות לחנויות מוכרות ובעלות מוניטין. חנויות המציעות מצד אחד מגוון גדול ויפהפה ומצד שני כדאי שהמגוון יתאים לפעוטות מבחינת איכות חומרי הגלם.יולי 18, 2022